Технологу - Що таке екструзійна технологія |
АС ГРУПП ЛТД
Україна, м. Київ
бульвар Вернадського 42
офіс 341
+380 044 225-62-44
+380 044 344-62-44

 

Технологу - Що таке екструзійна технологія

Екструзія характеризується одночасним впливом на оброблюваний матеріал вологи, тепла, механічних напружень різного виду. Завантажуюча в екструдер сировина являє собою дисперсну масу, в якій знаходиться певна кількість вільно пов'язаної вологи. У міру просування по робочій камері машини і в результаті виділення теплової енергії внутрішнього тертя, інтенсивного зовнішнього енергопідводу, різноманітних за величиною і напрямком механічних напруг, матеріал ущільнюється - пресується - пластифікується, відбувається перший фазовий перехід твердого тіла з присутньої вільно пов'язаної вологи в розчин рідини в рідину. В результаті високого тиску і температури волога знаходиться в розчині в перегрітому стані (тиск в екструдері може досягати 25 МПа, температура кипіння води вже при 10,0 МПа перевищує 300 ° С, температура екструдованого матеріалу знаходиться в межах 120 - 170 ° С), молекули перегрітої води, володіючи великим запасом кінетичної енергії, здатні більш ефективно дифундувати в нативну структуру матеріалу, ніж це відбувається в умовах нормального тиску навіть у надлишку води. Відбувається утворення складних конгломератів молекул води і біополімерів, зв'язки в яких є термодинамічно нестійкими.

Пластифікований матеріал видавлюється з машини через дроселюючий пристрій. В результаті різкого перепаду тиску відбувається миттєве, «вибуховоподібне», випаровування вологи, в тому числі і дифундуючої всередину структури матеріалу. Нативна структура матеріалу руйнується. Відбувається другий фазовий перехід розчину рідини в рідину в розчин газу в твердому тілі, продукт набуває піноподібну структуру. Процес забезпечує отримання готових продуктів певної форми, структури і фізико-хімічних властивостей. Екструзія є високоефективним, безвідходним, короткочасним технологічним процесом, а екструдер багатьма дослідниками розглядається як універсальний біохімічний реактор.

Основними компонентами сировини, використовуваного в екструзійній технології ТОВ «АС ГРУПП, ЛТД», є високомолекулярні полімери - крохмалі, що мають у своїй структурі реакційно здатні групи.

Унікальність екструзійного методу, використовуваного ТОВ «АС ГРУПП, ЛТД», полягає в можливості не тільки використовувати широкий спектр традиційних для нашої країни видів і властивостей крахмаловмістної сировини, але і отримувати продукти різноманітної структури і форми (продукти готові до вживання, продукти дитячого лікувального та профілактичного харчування, напівфабрикати, модифіковані крохмалі і т, д.).

Екструзійна обробка крохмалю і крахмаловмістної сировини, яка використовується нами, дозволяє отримувати продукти харчування, повністю готові до вживання (закусочні продукти, сухі сніданки, пластівці і т.д.), продукти швидкого приготування (напівфабрикати чіпсів, пудинги, напої і киселі, супи, які не потребують варіння).